Områdemøte med guvernøren er mer enn et guvernørsbesøk
Formøtet startet kl 17.30 med presidenter og sekretærer i klubbene Fredriksten R.K., Halden R.K. Sarpsborg R.K., Rakkestad. R.K. og Tune R.K., hvor aktivitetene i de ulike klubber ble presentert. Møtet i plenum ble åpnet av president Mona Stensrud som ønsket velkommen, og AG Konrad Bjoner overtok ledelsen av møtet. DG Jutta Bachmann holdt et inspirerende foredrag. Her var det bare å kaste jakken, starte opp, ta fatt på nye og gamle oppgaver.
Skjeberg RK tildelte PHF til Per Bergerud for sitt arbeid som organisator for VM i orientering i 2019. Et stort og vellykket arrangement som satte Østfold og Sarpsborg på verdenskartet. Professor Dr. philos. Bjørn Olav Rosseland holdt et informativt og lærerikt foredrag om «Poliomyelitt- hva er det? Rotarys arbeid for poliosaken". Foredraget engasjerte forsamlingen til ny innsats for "End Polio Now". DGE Ine Barlie og innkommende AG, Arne Sigurd Rognan Nielsen, ble presentert.
Vi opplever en ny tid i Rotary. Vi ønsket å gjøre den nye ordningen med fellesmøter til en positiv opplevelse for klubbene. Et program med et aktuelt foredrag, et kulturelt innslag og en mini "House of Friendship". Vi la til rette for at klubbene kunne utveksle erfaringer, som kan gi inspirasjoner til livet i klubbene. Ved å knytte kontakter på disse møtene, bør det være lettere å arrangere felles større møter med ulike temaer rettet mot samfunnet. Programmet innfridde forventningene. Det ble knyttet kontakter klubbene imellom. Foredragsholderne inspirerte forsamlingen til ny innsats. "Områdekonferansen" markerer at dette er mer enn et guvernørbesøk, og vi håper på at Rotary har gått et skritt videre.
AG Konrad Bjoner

8. september 2025
Rotary Business Network Romerike - Møter i høst
Kjære venner av Rotary Business Network Romerike
Takk til alle dere som har vært med oss dette første året!
Jeg håper dere ser verdien av å møtes med jevne mellomrom – en herlig gjeng med yrkesaktive og engasjerte mennesker.

2. september 2025
Vervet som lovrådsrepresentant
Invitasjon til å fremme forslag
Rotary International har bedt hvert distrikt om å velge ny lovrådsrepresentant og vararepresentant.
13. august 2025
Et friminutt fra krigen: Ukrainske barn og unge inviteres til trygghet og musikk i Norge
Rotary og frivillige gir 17 barn og ungdom fra Kharkiv en pause fra krigens virkelighet. I august skal de oppleve trygghet, fellesskap og konserter i Norge – og samtidig bidra til å støtte nødhjelpsarbeid i hjemlandet.

23. juni 2025
Ny distriktsinndeling i Norge – sak til avstemning i distriktene
Rotaryklubbene i Norge har over lang tid hatt en nedgang i antall medlemmer. I 2013 hadde vi ca. 11 500
medlemmer, ved kommende årsskifte vil vi trolig være ca. 8000.

2. mai 2025
Rotary gjør en forskjell – lokalt og globalt!
Årets rapport fra The Rotary Foundation viser tydelig hvordan bidrag fra klubber og enkeltpersoner skaper varige endringer i verden.
25. april 2025
Engang innbetaling til TRF
Mulighet for å gi en engangsgave til TRF med skatteeffekt uten å måtte binde seg til en avtalegiro med månedlige beløp.

6. april 2025
Rotary Business Network Romerike 23. april
Innovasjon og næringsutvikling på Romerike
I regional plan for areal og transport er aksen Lørenskog–Ahus–Lillestrøm–Kjeller beskrevet som et særlig innsatsområde for økt by- og næringsutvikling.